EMMAS har höstvernissage på Folkets Hus I Vilhelmina med start onsdag 11/10. Utställningen pågår i totalt fyra dagar och vi hälsar alla hjärtligt välkomna!
•
Under invigningsdagen så delar Swedbank Vilhelmina tillsammans med Sparbanksstiftelsen Norrland ut ett stipendie, detta sker ca. kl. 12.30 och det vill ni inte missa!
•
Som det står i texten i bilden så blir det också musikframträdanden och ett invigningstal.
•
Vi ser fram emot en fin dag tillsammans!
OBS! Detta blir vi givetvis glad om du delar så att så många som möjligt får chansen att delta! Tack!
Öppettider för museet under jul & nyår
16, 17, 18 december
~ efter förfrågan via mail (en dag innan)
•
22 december
~ Drop in i museet kl. 12 – 15
•
29 december
~ Drop in i museet kl. 12 – 15
•
5, 7, 8, 9 januari
~ efter förfrågan via mail (en dag innan)
•
Förutom de dagar vi har öppet för ”Drop in” i museet så önskar vi alla förfrågningar som rör besök i museet till: info.ricklundgarden@gmail.com
[ För alla frågor rörande guidningar och museet så behöver vi att du kontaktar oss dagen innan önskat besök ] – TACK!
•
Från och med 12 / 1 gäller som vanligt; visningar / guidningar sker året runt efter förfrågningar på vår mail, i anslutning till våra ordinarie öppettider. Läs mer på vår hemsida under fliken ”Kontakt / Öppettider”.




